Schody.eu | Homepage
Jeżeli są Państwo poważnie zainteresowani zakupem adresu Schody.eu, to zapraszamy do kontaktu

Jak wyremontować schody betonowe?

Jak wyremontować schody betonowe?

0 Comments 🕔30.cze 2013

Schody betonowe cieszą się dość dużą popularnością. Są tańsze od drewnianych, a charakteryzują się trwałością i solidnością przez długi czas. W pewnym momencie dochodzi jednak do tego, że betonowe schody będą potrzebować remontu – pojawiają się bowiem pęknięcia oraz nierówności na powierzchni stopni.

Żelbeton, z którego wykonane są schody betonowe, jest na tyle trwały, że remont dotyczy jedynie odnowienia okładzin stopni lub podstopni, rzadko natomiast trzeba robić jakieś poprawki na samej powierzchni betonu.

Pęknięcia najczęściej dotyczą schodów zewnętrznych. O ile te poważniejsze lepiej jest powierzyć specjaliście, o tyle te drobne można pokonać samodzielnie. Wystarczy oczyścić powierzchnię schodka z brudu i wykruszonych fragmentów, a następnie należy użyć betonowej zaprawy uzupełniającej. Gdy naprawa wymaga nałożenia grubszej warstwy zaprawy niż 1 cm, należy pod masę betonową nałożyć masę szczepną do betonu. Pamiętajmy tez o tym, by dzień przed remontem dokładnie nasycić wodą podłoże, które będzie naprawiane.

Są też sytuacje, w których stopnie okazują się nierówne – jest to dość niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci i starszych osób. W takiej sytuacji warto je samodzielnie wyrównać. Aby tego dokonać, należy zerwać okładzinę, a następnie wylewamy na krzywych stopniach zaprawę samopoziomującą. Pamiętajmy jednak o tym, że pierwszy stopień schodów jest z reguły niższy od pozostałych, co może wynikać np. z ułożenia parkietu na podłodze. W takiej sytuacji nie powinniśmy go wyrównywać.

Similar Articles

Schody żelbetowe – jak je wykończyć?

Schody żelbetowe – jak je wykończyć?

Schody żelbetowe należą do najpopularniejszych. Odpowiednio wykonane i profesjonalnie wkomponowane mogą stać się piękną ozdobą

Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi?

Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi? 0

Gdy w domu pojawia się dziecko, do obowiązków rodziców należy między innymi przystosowanie domu w

Najlepsze schody dla małego domu

Najlepsze schody dla małego domu 0

Schody są niezbędnym elementem każdego domu, który ma więcej niż jedną kondygnację. Chcielibyśmy, by były

Schody a bezpieczeństwo dziecka

Schody a bezpieczeństwo dziecka 0

Małe dziecko w domu, to duża odpowiedzialność. Trzeba wówczas zadbać o bezpieczeństwo malucha. Szczególnie niebezpiecznym

Wybieramy sposób na wykończenie schodów

Wybieramy sposób na wykończenie schodów 0

Schody coraz częściej pełnią funkcję również dekoracyjną. Z tego też powodu coraz ważniejsze staje się

No Comments

No Comments Yet!

No one have left a comment for this post yet!

Only registered users can comment.