Schody.eu | Homepage
Jeżeli są Państwo poważnie zainteresowani zakupem adresu Schody.eu, to zapraszamy do kontaktu

Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi?

Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi?

0 Comments 🕔30.cze 2013

Gdy w domu pojawia się dziecko, do obowiązków rodziców należy między innymi przystosowanie domu w taki sposób, by był on maksymalnie bezpieczny dla malucha. Jednym z najbardziej potencjalnie niebezpiecznych miejsc są schody – gdy dziecko nauczy się raczkować i stawiać pierwsze niepewne kroki, może bardzo łatwo spaść ze schodów, a nawet wypaść przez balustradę. Dlatego też należy zadbać o to, by schody stały się bezpieczne i przyjazne dla dziecka. Oto jak należy tego dokonać.

Bramki bezpieczeństwa

Jest to podstawowe zabezpieczenie schodów przed dziećmi, dzięki któremu dziecko nie będzie wstanie samodzielnie wejść na obszar schodów. Bramki te ustawia się zarówno na dole, jak i na szczycie schodów. Bramka ta to inaczej furtka, której małe dziecko, które dopiero uczy się chodzić, nie będzie w stanie otworzyć. Ponieważ bramki te są dość poręczne, można je zabierać także ze sobą podczas wizyt u znajomych, którzy również mają w domu schody lub w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Zabezpieczenia balustrad

Balustrady mogą okazać się jeszcze bardziej niebezpieczne dla dziecka niż stopnie schodów. Wszystko zależy od tego, jak duży jest rozstaw prętów tworzących balustradę. Jeśli wynosi on na tyle dużo, że dziecko będzie wstanie przecisnąć się przez szczelinę, trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Podobnie dzieje się, gdy konstrukcja prętów pozwala na to, by dziecko mogło się wspinać po balustradzie. W takich sytuacjach niezbędna okazuje się specjalna siatka ochronna.

Taśmy antypoślizgowe

Warto je umieścić na każdym stopniu (wystarczy je nakleić). Będą chronić dzieci przed poślizgnięciem i upadkiem ze schodów.

Similar Articles

Schody żelbetowe – jak je wykończyć?

Schody żelbetowe – jak je wykończyć?

Schody żelbetowe należą do najpopularniejszych. Odpowiednio wykonane i profesjonalnie wkomponowane mogą stać się piękną ozdobą

Najlepsze schody dla małego domu

Najlepsze schody dla małego domu 0

Schody są niezbędnym elementem każdego domu, który ma więcej niż jedną kondygnację. Chcielibyśmy, by były

Jak wyremontować schody betonowe?

Jak wyremontować schody betonowe? 0

Schody betonowe cieszą się dość dużą popularnością. Są tańsze od drewnianych, a charakteryzują się trwałością

Schody a bezpieczeństwo dziecka

Schody a bezpieczeństwo dziecka 0

Małe dziecko w domu, to duża odpowiedzialność. Trzeba wówczas zadbać o bezpieczeństwo malucha. Szczególnie niebezpiecznym

Wybieramy sposób na wykończenie schodów

Wybieramy sposób na wykończenie schodów 0

Schody coraz częściej pełnią funkcję również dekoracyjną. Z tego też powodu coraz ważniejsze staje się

No Comments

No Comments Yet!

No one have left a comment for this post yet!

Only registered users can comment.